Chýba vášmu telu proteín mladosti? Spoznajte signály a zistite, ako ho doplniť aj prostredníctvom kolagénovej bielkovinovej masky.

Zabojujte o svoje zdravie a krásu a zistite, ako najbohatší proteín v tele doplniť a spomaliť starnutie pomocou kolagénun ale aj správna strava a výber vhodnej kozmetiky. 

Prečo prírodný kolagén?
https://collagenforbeauty.com

Kolagén možno považovať za jeden z najdôležitejších stavebných materiálov v ľudskom tele. Hovorí sa mu aj bielkovina mladosti – tvorí totiž až 30 % celkového telesného a 70 % kožného proteínu. Kolagén je vo svojej štruktúre elastický a vďaka tomu je predurčený na udržanie pružnosti tkanív, chrupaviek a pokožky.

Keď začne v pokožke chýbať…

Tvorba kolagénu sa s pribúdajúcimi rokmi a pod vplyvom toxínov z prostredia znižuje, až sa zastaví úplne. Už približne od 25. – 30. roku života dochádza k jeho úbytku vo frekvencii 1 % ročne, vo veku 45 rokov sa „sám od seba“ už netvorí vôbec. Aj preto postupne prichádzame o elasticitu kože, zvýrazňujú sa vrásky a čoraz častejšie sa ozývajú problémy s kĺbmi a so šľachami. Nič však nie je stratené, s dnešnými možnosťami a vedeckými poznatkami sa dá proces starnutia úspešne spomaliť.

https://collagenforbeauty.com/produkt/kolagenova-bielkovinova-maska-500-ml/

Upravte jedálniček

Naši starí rodičia v tom mali jasno. V dobe, keď neexistovali žiadne kolagénové výživové doplnky, jedli huspeninu a silný hovädzí vývar. A dobre robili – tieto pokrmy obsahujú totiž biologicky dostupnú formu kolagénu, ktorú naše telo dokáže okamžite využívať vo svoj prospech. V súčasnosti môžete skúsiť aj želatínu, morské ryby, morské riasy. Stavte aj na potraviny s vysokým obsahom antioxidantov – citrusy, avokádo, bobuľové ovocie, olejnaté semienka… Vďaka obsahu vitamínu C, E alebo zinku pomáhajú k syntéze kolagénu a zlepšujú tak zdravie buniek. Prirodzene, na trhu je aj široký výber výživových doplnkov s jeho obsahom.

Chýba vášmu telu proteín
Chýba vášmu telu proteínZDROJ UNSPLASH.COM/EMILY GOODHARD

Kolagén pre tvár bez vrások

Starne vaša pokožka rýchlejšie, ako by ste chceli? V tom prípade je namieste dodať jej kolagén aj zvonku. Pozor však, existuje totiž niekoľko druhov a dôležité je, aby išlo o rýchlo vstrebateľný, bioaktívny typ.

Optimálnu hustotu kolagénových vlákien na tvári, zvýšenie hydratácie a vysokú mieru ochrany pred vonkajším prostredím dokáže zabezpečiť prípravok, v ktorom je až 80 % aktívneho kolagénu v hydroxyprolíne. Takým je už aj na našom trhu produkt Collagen for BeautySvojím zložením sa najviac podobá ľudskému kolagénu, a preto má vysokú vstrebateľnosť. Je trikrát účinnejší a dnes ho môžu používať už nielen majiteľky kozmetických salónov, ale aj všetky ženy, ktoré chcú bojovať s vráskami a pigmentovými škvrnami.

kolagénová maska 500ml

Doprajte si kolagénovú masku

Proteín mladosti môžete svojej pokožke dopriať nielen po rôznych kozmetických zákrokoch, ale každý týždeň v podobe gélovej kolagénovej masky. Aplikujte ju na očistenú pleť a nechajte 20 minút pôsobiť. Prvé dva týždne tak urobte dvakrát, potom už len raz za týždeň. Pre vysokú účinnosť produktu je dôležité dôsledne dodržiavať spôsob použitia. Ak je kolagén, ktorý používate, naozaj kvalitný, dostaví sa výsledok. Pokožka bude pružnejšia, vrásky vyhladenejšie, jazvy a starecké škvrny menej viditeľné.

Ktorý kolagén si vybrať?

Výrobkov s obsahom kolagénu je na trhu viacero. Kvalitou vyniká Collagen for Beauty, ktorý prešiel 4-ročným technologických vývojom spracovania. Má 100 % bio pôvod z lososa atlantického, je vysoko absorbovateľný a najviac podobný ľudskému kolagénu. 

Tento prípravok obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, ktorá prirodzene regeneruje a podporuje tvorbu nových buniek. Extrakt z morských rias zas vašu pokožku vyživí, spevní a výborne ju hydratuje. Kyselina mliečna v tomto prípravku reguluje pH pokožky, posilňuje hydratáciu pokožky a jej ochrannú bariéru. Výhodou Collagen for Beauty je aj väčšie, až 500 ml balenie, ktoré je pri rozpočítaní oveľa výhodnejšie ako malé balenia konkurenčných výrobkov. Ozajstnú kvalitu si tak môžete užiť nielen v kozmetickom salóne, ale aj v pohodlí domova.